Korpa (0)

Vaša Korpa je trenutno prazna.

Valuta: 

Joomla gallery by joomlashine.com

lista 1

   logo.v      


Tweet
Pin It




Veća slika

Joseph S. Nye, Jr

Budućnost moći

Izdavač:  Mate, Zagreb
Pogledajte sve naslove ovog izdavača
ISBN:  978-953-246-133-6
Povez:  Mek
Pismo:  Latinica
Broj strana:  315
Cena:
Popust: 10.00%
3 590,00 din. 3 231,00 din.

 

Opis:

U šesnaestom veku kontrola kolonija i mase zlata dala je prednost Španiji; u sedamnaestom veku Holandija je profitirala od trgovine i financija; u osamnaestom Francuska je bila na dobitku zbog svoje veće populacije i vojske, a u devetnaestom je moć Britanije počivala na prvenstvu zemlje u industrijskoj revoluciji i na svojoj mornarici.

U doba Kenedija i Hruščova, resursi moći merili su se prema nuklearnim projektilima, industrijskom kapacitetu, kao i broju naoružanih ljudi i tenkova spremno poređanih za prelazak ravnica Istočne Evrope. Ali globalno informatičko doba dvadesetprvog veka brzo pretvara te tradicionalne oznake moći u zastarele, preraspoređujući odnose moći. 

U Budućnosti moći, Joseph S. Nye, Jr., dugogodišnji analitičar moći i praktičar iz prve ruke u radu vlade, daje snažnu naraciju koja razmatra pomake, inovacije, tehnologije i nove odnose, koji će definisati dvadeset i prvi vek. On prikazuje kako se resursi moći prilagođavaju digitalnom dobu i kako strategije pametne moći moraju uključiti više od vojne snage neke zemlje. Informacije koje su nekada bile rezervisane za vladu, danas su dostupne za masovnu potrošnju. Internet je doslovce stavio moć na vrhove prstiju nedržavnih izvršitelja i omogućio im da lansiraju kibernapade na vlade iz svojih domova, i da stvore sigurnosne pretnje koje se osećaju širom sveta. Ali kibernetičko doba takođe je stvorilo novu granicu moći među državama, prepunu prilika za zemlje u razvoju. Na početku dvadesetprvog veka, Amerika je imala oko četvrtinu proizvodnje na svetu, i samo 5 posto svetskog stanovništva.

Bila je nedvosmisleno najmoćnija država u svetu, nedostignuta u vojnoj snazi i u vlasništvu nad svetskim resursima. Danas, Kina, Brazil, Indija i druge zemlje povećavaju svoje udele u resursima svetske moći, ali ostaje malo verovatno da će dostići Ameriku kao najmoćniju državu, pod uslovom da Sjedinjene Države usvoje nove strategije osmišljene za globalno informatičko doba. Presudni učinak interneta na prirodu moći zajednički je interes država širom sveta. Proučavajući to što znači imati moć u dvadesetprvom veku, "Budućnost moći" osvetljava put unapred.



 

Budućnost menadžmentaBudućnost moći



Nedavno pregledani naslovi

Preporučujemo

  • Biologija verovanja
    dr Brus Lipton
  • Filmovi jednog nekonformiste
    Filmovi jednog nekonformiste
    Eva Mazjerska
  • Ubica L.M:
    Ubica L.M:
    Laslo Marton
  • Ženski Don KIhot
    Ženski Don KIhot
    Šarlot Lenoks
  • Ubistvo Rodžera Akrojda
    Agata Kristi
  • Sutradan posle detinjstva
    Sutradan posle detinjstva
    Nemanja Rotar
  • Smirenost - kako je steći
    Smirenost - kako je steći
    Džo Asmar, Džesami Hiberd
  • Carica Aleksandra
    Carica Aleksandra
    Edit Marta Almendinger
  • To ne može biti istina!
    To ne može biti istina!
    Grupa autora
  • Prstenjak
    Joko Ogava
  • Poslednje stvari
    Poslednje stvari
    Borivoj Gerzić
  • U kafeu izgubljene mladosti
  • Svlačenje i druge komedije
    Svlačenje i druge komedije
    Mirjana Bobić Mojsilović
  • Put nenasilja

Najbolja ponuda!

Virtuemart Product Slideshow

isporuka

pulse baner
baner anglozine